Raspberry Pi
Szeretnéd tudni, hogy melyik microSD kártya lenne a legjobb választás Raspberry Pi alaplapodhoz? Érdemes A2-es kártyát választani? Mennyire jók a gyári kártyák? Mennyivel gyorsabb a Raspberry Pi-ben egy jóval drágább NVMe SSD, mint az SD kártya? Mi leteszteltük őket, neked már csak döntened kell! A választékunkban található 7 SanDisk típust és 3 gyári OS-t tartalmazó kártyát, valamint egy új NVMe SSD-t hasonlítottunk össze a Raspberry Pi Diagnostics program segítségével.
A CircuitPython programozási nyelvet azzal a céllal hozták létre, hogy egyszerűsítse a kísérletezést és a programozás tanulását, ha különféle mikrokontrollereket szeretnél használni projektjeidben. A programkörnyezet minden eddiginél könnyebbé teszi a kezdést, nincs szükséged bonyolult előkészületekre, előtanulmányokra! Miután kiválasztottad az alkalmazni kívánt kontrollert, indíts el egy megfelelő kódszerkesztőt, és kezdődhet a programozás!
Mindig is szerettél volna megtanulni programozni, de nem volt rá időd? Esetleg nem volt hozzá megfelelő anyagod? Most itt a nagy lehetőség a te számodra is! Használd ki az alkalmat és a MálnaSuli anyagainak segítségével először sajátítsd el a Python programozás alapjait, majd a Raspberry Pi specifikus ismeretekkel szerezz versenyképes tudást! Tovább a Python alapokhoz a MálnaSuli oldalára!
Tények a Python-ról, ha még nem vagy meggyőzve:
- Mára a legnépszerűbb programozási nyelv lett, maga mögé utasítva olyan riválisokat, mint a Java, JavaScript, C# vagy PHP - video
- A Raspberry Pi számítógépeket elsődlegesen Python oktatásra tervezték, erre utal a "Pi" kifejezés a nevükben.
- Piacvezető cégek, mint a Google, Facebook, Uber, Netflix, Paypal stb.. használják a Pythont.
- Az egyik legkönnyebben megtanulható / megtanítható programozási nyelvnek tartják.
- A Python és környezete "open source", azaz teljesen ingyenes!
Van még kérdésed? Tovább a Python alapokhoz a MálnaSuli oldalára!
Kezdők és haladók számára egyaránt hasznos gyűjtemény az 50 hasznos tipp a Raspberry Pi használatához című 2 részes cikk. Az eredeti gyűjtemény a MagPi magazinban, a Raspberry Pi alapítvány hivatalos kiadványában jelent meg. Kollégáink nem csupán lefordították, hanem tesztelték is az ötletek legjavát. Esetleg van neked is megosztandó trükköd? Írjad meg nekünk, és bekerülhet a már készülő "Tippek és trükkök 50 felett a Raspberry Pi használatához" című folytatásunkba! Tovább a teljes cikkhez a MálnaSuli oldalára!
A Raspberry Pi gyárilag, elsősorban anyagi megfontolásokból nem rendelkezik a hagyományos asztali számítógépeknél, laptopoknál megszokott úgynevezett valós – idejű – óra áramkörrel (RTC, real-time-clock). Általánosságban elegendő, ha a Pi az internetről szinkronizálja saját óráját (NTP szerver). Abban az esetben, ha az alkalmazásunk igényli a független, hardveres óra meglétét (naplózás, mérés, okosotthon alkalmazások, stb.) akkor a Raspberry-t egy apró, de nagyon hasznos kiegészítővel kell ellátnunk. A következő leírásban azokat a lépéseket tekintjük át, amikkel a fent említett hasznos kis kiegészítőt illeszthetjük a Pi-hez, mind hardveres, mind szoftveres értelemben. Az útmutató elsősorban az Adafruit DS1307, PCF8523 és DS3231 áramköreihez készült. Tovább a teljes cikkhez a MálnaSuli oldalára!